Bemutatkozott a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a magyar válogatott, az ellenfél a címvédő Portugália volt. Telt ház, és remek hangulat várta a feleket, a magyar válogatott pedig felnőtt a feladathoz: bátran, szervezetten játszott, a portugálok pedig mintha kissé lebecsültek volna minket.

84 percen át tartottuk magunkat, bár a portugálok mezőnyfölényben játszottak, de nem találtak rést a magyar falon, amikor pedig igen akkor Gulácsi védett. Néhány helyzetünk is volt, bár tény, hogy nem a magyar támadásokról szólt a mérkőzés. A 84 percben aztán egy hihetetlenül peches góllal szereztek vezetést Ronaldóék: Guerreiro lövése megpattant Orban lábán, Gulácsi tehetetlen volt, 0-1.

A gól után pedig egyértelműen átszakadt valami a portugálok fejében, a mienk pedig összeestek. Willi Orbán büntetőt hozott össze, amit Cristiano Ronaldo értékesített, hogy a végén egy csodálatos – mondjuk ki, tényleg az volt – akció után megszerezze önmaga második, csapata harmadik találatát.

Magyarország-Portugália 0-3 (0-0) Budapest, Puskás Stadion