Marozsán Fábián két szettben legyőzte a hazai Edoardo Lavagnót a perugiai challenger-tenisztornán, így bejutott a világranglista legjobb száz játékosa közé. – írja a nemzetisport.

A tavasszal Carlos Alcarazt is legyőző Marozsán legfontosabb mérkőzése még szombaton volt, amikor a torna első kiemeltjét, a ranglista 71 helyén álló Pedro Cachint győzte le két viszonylag sima szettben. A döntőben már egy lényegesen alacsonyabban rangsorolt ellenféllel került össze a  a világranglistán 289. helyezett, ám hazai pályán játszó Edoardo Lavagno ellen. A magyar versenyző azonban nem sok esélyt adott ellenfelének, viszonylag simán, 6-2, 6-3-as összesítéssel aratott diadalt.

Ezzel Marozsán jelenleg 91. a világranglistán, ami sajnos a wimbledoni tenisztorna szempontjából már nem releváns, mert az ottani kiemelésnél ezt az eredményt már nem veszik figyelembe, ugyanakkor ha megőrzi a formáját, akkor az őszi US Openen alanyi jogon a főtáblán szerepelhet.