Nagy örömmel adta közre Kozármislenyben a helyi Pódium kör, hogy szervezésükben 2024. október 19-én, szombaton 16 órakor a Kozármislenyi Művelődési Központ színháztermében bemutatásra kerülő, a Legjobb barátnők c. előadásra vásárolhatnak jegyeket a színházat kedvelők.
A Kozármislenyiek által jól ismert, és a korábbi előadásai okán megszeretett Lukács Melindát a Legjobb barátnők darabban most a baranyai városba kíséri, és a mislenyi színpadon társa lesz Farkas B. Szabina.
A nem éppen hétköznapi, a mai női és emberi problémákat feldolgozó, a ma emberének szóló darabban, a műfaját tekintve abszurd és kortárs színműben Elza rózsadombi lakást kap a férjétől ajándékba, hogy ott lábadozzon a plasztikai műtétek után. Legjobb barátnője, Nelli rendszeresen látogatja. Elza hatalmas vagyonba házasodott be, van házvezetőnője és bébiszittere is, aki egy szem kisfiát, Nimródkát kényezteti, ha az anyja nem ér rá. Nelli kutatóorvos, aki hamarosan férjhez megy kissé zárkózott pszichiáter vőlegényéhez. Hogyan támogatják egymást, és vajon mennyire őszinték egymással a legjobb barátnők? Fordulatos, villódzóan szellemes szöveg, drámai helyzetekkel.
Az előadásról, a darabról, a vendégszereplésről kérdeztem az Elzát alakító Lukács Melinda, Karády-díjas színésznőt.
BaHír: Hányadszor hozol előadást Kozármislenybe?
Lukács Melinda: Kozármislenybe 2024. október 19-én, immár negyedik alkalommal viszek műsort. Korábban már láthattak a kedves Kozármislenyiek például a Karády vagy a Beszélj!-Domján Edit emlékére című darabokban is.
BaHír: Milyennek látjátok a kozármislenyi közönséget?
Lukács Melinda: Kozármislenyben minden alkalommal egy nyitott, befogadó, a darabok és a színház világa felé érdeklődő közönséget találunk. Ráadásul úgy tapasztaltam, hogy a városban élő emberek végtelenül kedvesek és hálásak, hogy helybe hozzuk a településükre az éppen aktuális darabot. Eddig mindig telt ház várt Kozármislenyben. Remélem, hogy ezt az új darabot is szívesen fogadja a mislenyi közönség, ami nem éppen hétköznapi színmű, mert a mai női és emberi problémákat dolgozza fel és a ma emberének szól, a műfaját tekintve abszurd és kortárs.
BaHír: Legjobb barátnők, Karády, Beszélj. Érzékeny vagy a női problémákra?
Lukács Melinda: Valóban, nőként, feleségként, anyaként a női sorsok foglalkoztatnak leginkább. Számomra a női sorsok színpadra vitele mellett az életrajzi írások a legérdekesebbek. A Legjobb barátnőket én az Örkény egyperces novellaihoz tudnám leginkább hasonlítani.
BaHír: Elárulnál néhány „kulissza titkot” a darabról?
Lukács Melinda: Miután Varsányi Anna, aki a darab rendezője és egyben szerzője is, átküldte nekem a Legjobb barátnők anyagát, azonnal, első olvasásra megtetszett. Ezután azonnal kerestünk is mellém egy szabadúszó, 35 év körüli női szereplőt, akinek kiválasztásakor fontos szempont volt még, hogy pécsi is legyen. Miután láttam Farkas B. Szabinát a Fergeteges látogatás című darabban, így már nem is kellett tovább keresgélnünk. Szerencsénkre Szabina is szívesen vállalta a legjobb barátnők Nelli szerepét. Elmondhatom, hogy a szerencse végigkísérte a darab színpadra vitelét, mert például jelmezeket is egy second hand üzletben, az Anna elképzelései alapján, úgy fél óra alatt vásároltuk meg. Ekkor végérvényesen bebizonyosodott, hogy Annának nagyon jó szeme van a jelmezekhez is. Anna a Szegedi Nemzeti Színházból járt át Pécsre rendezni, így aztán maratoni próbákat dolgoztunk végig. Mindezek a nehézségek mellett a próbák jó hangulatban zajlottak, ami úgy érzem, hogy az előadásinkon is visszatükröződik.
A Legjobb barátnők nélkülük nem jöhetett volna létre:
Elza: Lukács Melinda, Karády-díjas
Nelli: Farkas B. Szabina
A darabot írta és rendezte : Varsányi Anna