Egy igazi nagy, uráli bagoly jelent meg a Mecsek rejteket adó fái között.
A Baranyában a napokban megjelent madár, a hazánkban eddig csak az Északi-Középhegységben költő uráli bagoly (Strix uralensis) nem csak szépséges, de Magyarországon ritka is, ráadásul hazánkban egy fokozottan védett faj, ehhez fogható a természetvédelmi értéke is, ami: 100.000 azaz Száz-ezer forint.
A Nyugat-Mecsek Tájvédelmi Körzetben monitoring céllal üzemeltetett madáritatón ritka faj jelent meg. – olvasható a Duna-Dráva Nemzeti Park hivatalos Facebook-oldalán.
A mecseki fák között elhelyezett kameracsapda egy uráli baglyot fényképezett az elmúlt napokban.
Ez a nagytermetű bagoly hazánkban csak az Északi-Középhegységben költ bizonyítottan, ott is meglehetősen kis számban. A Dél-Dunántúlon ritkán bukkannak fel kóborló egyedei, főként a téli időszakban. A Mecsek belső területeiről ez idáig nem volt előfordulási adata. – olvasható a Duna-Dráva Nemzeti Park közösségi oldalán Völgyi Sándor természetvédelmi őr által közzétett bejegyzésében.
A kirándulóknak jó tudni, hogy az uráli bagoly (Strix uralensis) Magyarországon egy fokozottan védett faj, ehhez fogható a természetvédelmi értéke is, ami: 100.000 azaz Száz-ezer forint.
Fotó: Facebook/Duna-Dráva Nemzeti Park/Völgyi Sándor természetvédelmi őr