A köztársasági elnök helyett Magyar Péter fog beszédet mondani újévkor

Az idén hivatalba lépő Sulyok Tamás köztársasági elnök szakít a hagyománnyal és nem fog beszédes mondani újévkor. A szokásos éjféli beszéd helyett Karácsonykor tartotta meg köszöntőjét.

Le is csapott gyorsan a megüresedő idősávra Magyar Péter, aki bejelentette, hogy ő bizony fog beszédet mondani 2025 első pillanataiban.

„Az új év első pillanataiban, a himnusz elhangzása után beszédet tartok. Minden magyar emberhez szólok majd a 2024-es mozgalmas évről és a 2025-ben előttünk álló feladatokról és lehetőségekről. A hazánk bajban van, a magyar állam nem működik, szétesnek a közszolgáltatások. 2025-ben óriási kihívások várnak majd ránk, de ha felállunk és összekapaszkodunk, akkor hittel, reménnyel és szeretettel elérhetjük hogy az új esztendő a magyarok éve legyen” – írta Magyar Péter.

Az újévi beszédet majd Magyar Péter Facebook-oldalán és a Youtube-csatornáján lehet követni.