Vasárnap már nyugaton is mérséklődhet, másutt gyenge marad a D-ies légmozgás.
Vékonyodó, változó erősségű párásság és fátyolfelhőzet mellett ismét kisüt a nap. Ezen a napon a középső országrészben valószínűbb a zavartalanabb napsütés, míg nyugaton és keleten, időről-időre mérsékelt vastagságú, szakadozott felhőzet zavarhatja a napsugarakat. Folytatódik a csapadékmentes időjárás.
A hajnali szórványos, gyengébb fagy délutánra a párásság ritkulásától függően 4, 8 fok köré enyhül.
Éjszaka nyugaton már csak mérsékelt DK-i szél valószínű, míg másutt szélcsendes idő várható. Országszerte fokozódhat a párásság, ködfoltok képződése is valószínű. Egyébként nyugodt, eseménytelen idő várható. Fagypont közelébe hűl a levegő, foltokban valószínű gyenge fagy.
A jellemző hőmérséklet átlaga (oC):
vasárnap reggel -2,
vasárnap délután 7,
hétfő reggel -2 fok körül alakul.
A LEGVALÓSZÍNŰBB FOLYTATÁS:
– Hétfőn és kedden sem látszik jelentősebb front érkezése, marad a jelentős légköri eseményektől mentes időjárás. Éjszakánként országszerte fagypont alá, míg napközben a párásság, illetve az abból kialakuló felhőzet és napsütés arányától függően 1-6 fok köré várható a hőmérséklet. Éjjel és délelőttönként ködfoltok is előfordulnak, míg napközben változóan napos párás fátyolfelhős idő a legvalószínűbb. A párásságból, kis körzetekben lassabban vékonyodó rétegfelhőzet is képződhet.
– Szerdára is nagyobbrészt még hasonlóan eseménytelen, napos párás rétegfelhős idő ígérkezik. Az esti óráktól látszik arra esély, hogy dél felől egy csapadékfelhőzet sodródjon az ország fölé, melyből éjjel, a délnyugati, déli határmegyékben havazás is kezdődhet.
– A felhőzet mozgása még bizonytalanul előrejelezhető. Egyelőre az látszik valószínűbbnek, hogy csütörtökön országszerte felhősre, borongósra fordulhat. Havazás, illetve néhol havas esőbe váltó csapadék viszont előreláthatólag főként az ország déli felét érinti, északabbra csak itt-ott fordul elő hószállingózás.
forrás: eumet