Ezúttal is hoztam egy társasjátékot a délelőttre, ezúttal egy egyszerű pontgyűjtős játékot, a Draftosauruszt hoztam. A nevében nagyjából minden benne van. Ez egy draftjáték dínókkal.
Gyűjts minél több pontot!
A játékban össze kell rakni a saját kis Jurassic Worldünket (és itt nem tör ki belőle egy lény sem). Hatféle dínóból összesen 12 különböző áll rendelkezésünkre, amit 6 karámban helyezhetünk el. De pontot minden karámban másért adnak. Van ahol egyfajta dínóból kell minél több, van, ahol mindegyikből egy, van, ahol összesen 3 dínó kell, hogy egy karámba kerüljön, de van olyan is, ahol egy dínó lehet a karámba és abból nem lehet több a parkunkban.
Ami izgalmassá teszi, hogy a játék elején 6 dínóból kell egyet letenni, utána viszont az összes dínónkat át kell adni a szomszédnak, mi pedig a másik szomszédunktól megkapjuk az ő készletét. Így nem tudhatjuk, hogy mikből gazdálkodhatunk a következő dínó lerakásakor. Ami még bonyolítja a játékot, az egy dobókocka, ami korlátozza, hogy melyik karámokba tehetünk dinoszauruszt az adott körben.
Kis mentőöv a játékban a folyó, amibe be lehet dobni a dínókat. Ott minden őshüllő csak egy pontot ér, de opció arra az esetre, hogyha valamelyik dínónkat már csak olyan helyre tudnánk tenni, ahol több a kár, mint a haszon. Ez kétségkívül előnyös, bár egy alkalommal velem előfordult, hogy a végére nem Jurassic Worldöm, hanem Waterworldöm lett :).
Ami kevésbé tetszett:
Általában nagyon szeretem a draft-típusú játékokat, de itt kicsit zavar, hogy 4-5 embernél nem, vagy csak alig kerül vissza hozzánk olyan készület, amit egyszer már továbbadtunk. És szerintem a válogatásokban ez egy jó elem, hogy megnézzük, mi van a készletünkben, ami nálunk van, az milyen eséllyel érkezik vissza stb. Ez ebben az esetben már inkább szerencsejáték, nem sok értelme van ezzel kalkulálni. A játékban 2 darab 6-os csomagban kapjuk meg a dínókat, az 1×12 nekem jobban tetszene.
Illetve még megemlíteném, hogy bár az nem zavar, hogy van a játékban kis szerencse-effektus, ám az a szabály, hogy a dobókocka korlátozása az aktuálisan dobó játékosra nem vonatkozik, szerintem túl nagy előny azoknak, akik az utolsó 1-2 körben dobnak.
Vélemény:
Összességében a Draftosaurusz egy egyszerű, de szerethető játék. Nem bonyolult, 15-20 perc alatt le lehet játszani, jól el lehet vele szórakozni. Egy társasjáték-parti első, bemelegítő játékának ideális, meg igazából bármikor, amikor nincs sok idő, de szeretnénk egy gyorsat és jót játszani. Az meg külön öröm, hogy két pályája is van, így kevésbé ismétli önmagát (bár a téli szerintem kiszámíthatóbb).