A Halhatatlanok Társulatát a Magyar Televízió egykori kulturális műsorszerkesztősége, a Stúdió című kulturális hetilap alkotói, Érdi Sándor és Szegvári Katalin hozták létre 1996-ban, akik egy portrésorozat ötlete nyomán hívták életre.
A Halhatatlanok Társulatának Örökös Tagjait minden évben a magyar nagyközönség választja meg azon előadóművészek közül, akikről úgy vélekednek, hogy azok a tehetségükkel, a nemes célok melletti kiállásukkal, valamint a rendelkezésükre álló eszközökkel sokat tettek a magyar kultúráért, a magyar művészetért és a magyar társadalomért. Az idei évben is négy kategóriában voksolhatunk. Tárgykörönként ketten válnak majd a közösség örökös tagjaivá.
A Halhatatlanok Társulata Örökös Tagja elismerésben részesülő művészekkel minden évben a szavazás után sétáló cipőtalp-lenyomat készül, amelyet Budapesten, a Nagymező utca Operettszínház előtti kiszélesített, parkosított, utcabútorokkal berendezett részen, az úgynevezett Halhatatlanok sétányán örökítenek meg.
2025-ben szavazhatunk a Baranya vármegyei Kozármislenyben élő Tóth Sándor Liszt Ferenc-díjas és Erkel Ferenc-díjas táncművész és koreográfus, balett-igazgató, érdemes művész, a Pécsi Balett alapítójára, aki ráadásul nem csak a baranyai város „Sanyi bácsija”, de Kozármisleny korábbi képviselője, alpolgármestere volt, és aki 2010-ben Kozármisleny díszpolgára is lett.
Szavazzanak, hogy Kozármisleny város díszpolgára is bekerüljön a Halhatatlanok Társulatába!
A Halhatatlanok Társulata Örökös Tagja elismerésre a voksolás már elindult, és egészen május végéig tart.
Ha Ön is szavazna Tóth Sándorra, azt megteheti SMS-ben HT44-et küldve a 06-70-70-60-600 alapdíjas telefonszámra (egy telefonszámról maximum 20 SMS küldhető), de a legegyszerűbb az online voksolás, a https://szavazas.atv.hu/halhatatlanok oldalon, ahol csupán rá kell kattintania a nevet szerepeltető gombra.
Egész Kozármisleny köszönni fogja, ha szavazatával Ön is segít abban, hogy Tóth Sándor a Halhatatlanok Társulatának Örökös Tagja legyen!
Tóth Sándor táncművész diplomáját Bartos Irén növendékeként az Állami Balett Intézetben szerezte 1960-ban, majd még ebben az évben a frissen alakult Pécsi Balett alapító tagjaként került Pécsre, ahol jelentős főszerepeket táncolt és rövidesen önálló koreográfiákat alkotott. Kezdeti műveit könnyed hangvétel jellemezte, ezeket absztrakt, filozofikus, illetve konkrét cselekményű táncdarabok követték. Zenei alapanyagként gyakran használt fel kortárs magyar kompozíciókat, ezzel a társulat repertoárját újító módon gazdagította. Koreográfusként dolgozott több játékfilm és televíziós produkcióban, majd operetteket és musicaleket rendezett. Tóth Sándor 1969-től 1991-ig volt a Pécsi Balett igazgatója és koreográfusa. Igazgatása alatt indult el egy új vonulat a balett életében, melyben fiatal tehetségek és vendégkoreográfusok lehetőséget kaptak arra, hogy a Pécsi Balettel dolgozhassanak. A szakma és a közönség szívesen fogadta műveit, melyek tükrözték zenei ízlését, formaérzékét, humorát, a klasszikus balett, a jazz iránti vonzódását.
Forrás: pnsz.hu
Fotó: wikipedia.org