Ma ünnepli 88. születésnapját az olasz színész és kaszkadőr Salvatore Borghese. A színész 1935. március 5-én látta meg a Napvilágot Rómában.
Bár a karrierje során sosem tudott kiugró magasságokba kerülni, több mint 50 olasz filmben játszott valamilyen epizódszerepet. Leginkább azonban a Bud Spencer-Terence Hill filmekből emlékezhet rá a közönség. Két igazán ismert szerepe volt ezekben. A Kincs, ami Nincs-ben a féleszű törzsfőnök, Anulu szerepét játszotta el. Az „És Megint Dühbe Jövünk” c. klasszikusban pedig Nynfas szerepét, ahol üzen mindenkinek, aki nem tudja, hogy ki az a Korporésön!
Bud Spencer és Terence Hill közös filmjei közül még a kevésbé ismert Kalózok Háborúja c. darabban kapott szerepet, ott a jó oldalon. E mellett Bud Spencerrel a Vadnyugati Casanovában, míg Terence Hillel a Vigyázat, Vadnyugat-ban, a Szuperzsaruban és a Don Matteo sorozatban dolgozott együtt.
Nemrégiben kórházban került, de azt üzente közösségi oldalain, hogy jól van és fel fog épülni. Szerkesztőségünk nevében még további boldog éveket kívánunk neki!