Gálicz Péter bronzérmet nyert nyíltvízi úszók 25 kilométeres férfi versenyében a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. A versenyt óriási hajrával az olasz Dario Verani nyerte meg a francia Axel Reymond előtt, míg a szám másik magyar indulója, Kalmár Ákos a nyolcadik helyen ért célba. – írja az M4Sport.

Gálicz óriásit hajrázott, a táv felénél csak a középmezőnyben haladt, azonban a célegyenesre már harmadikként fordult rá, és ezt a pozícióját sikerült is megőriznie.

Köszönetet mondott edzőinek, edzőtársainak, szüleinek: „nélkülük ez soha nem sikerült volna” – mondta.

Külön kitért nagymamájára is: „ha néz a tévében: megcsináltuk, mami, megvan” – üzent Gálicz a kamerába.

Emellett egy edzőtársát, a szintén FTC-s hosszútávúszót, a 2015-ös vb-n az 5 km-es váltóval 7. Székely Dánielt emelte ki: „ha nézed a tévét, Danikám, köszönök mindent, az eddigi támogatást, ha nem edzettél volna velem három évig, nem lennék itt”.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt