Mint ahogy arról hétfőn beszámoltunk, Fucsovics a Roland Garros első fordulójában győzelmet aratott, így a 22-szeres Grand Slam győztes Novak Djokovics-csal csaphatott össze.

Előzetesen egyértelműen a szerb volt a favorit, és már Marci első adogató játékát is megszerezte, majd 5-2-re elhúzott. Ám ekkor Marci zsinórban 3 game-et nyert, és már egálban volt a meccs. Ezután mindketten hozták a saját adogató játékukat, a rövidítés viszont a szerbnek jött ki jobban, így 7-6-os összesítéssel hozta a szettet.

A másik 2 szett könnyebben ment a szerb óriásnak. A másodikat 6-0-ás összesítéssel nyerte, game-et sem adott Marcinak. A harmadikban megint Djokovics nyerte el Fucsovics első adogató játékát, ám Marci azonnal visszavette azt. 2-2 után azonban megint zsinórban 3 game-et nyert Djokovics és már 5-2-re vezetett. Ezután Marci ugyan elvette Djokovics egy adogató játékát, de a saját következő szerváit már nem tudta behúzni, így kialakult a 7-6, 6-0, 6-3-as végeredmény.

Djokovics következő ellenfele a spanyol Davidovics Fokina lesz, aki a 29. kiemelt a versenyen.