Miután a férfiak tegnap a fölényes győzelmet arattak a házigazda japánok ellen, ma a lányokra várt ugyanez a feladat.

Az első negyedben a lányok nagyon gyorsan elhúztak 3-0-ra, ám a negyed második felében felzárkóztak a japánok, így mindösszesen 1 góllal, 5-4-re nyertük meg a negyedet. A második negyed hullámzó játékot hozott. A japánok gyorsan kiegyenlítettek, ám utána többször elmentünk 2-3 góllal, ám a szellős védelmünket kihasználva a japánok rendre feljöttek. A hajrá azonban megint nekünk jött ki jól, így 13-10-zel – ez sokszor végeredmény a vízilabdában – vonulhattak a csapatok a szünetbe.

A 19. percig folytatódott az adok-kapok, ám utána a magyar csapat 19-12-re elhúzott. A harmadik harmad végén azonban megint picit elmélázott a csapat, így a japánok 20-15-re feljöttek. A negyedik negyedben folytatódott az ámokfutás a vízben: szinte minden akcióból gólt szereztek a csapatok, hullottak a lövések, az emberelőnyök, ám a japánok 4-nél feljebb már nem jöttek. A vége 26-21 lett.

A következő mérkőzés Új-Zéland ellen lesz, és ha a csapat hozza a papírformát, akkor csoportelsőként zár.

Borítókép forrása: M4sport.hu