Február 22-e Magyarországon 1993 óta a bűncselekmények áldozatainak napja. Ez a nap emlékeztet arra, hogy sokan esnek áldozatul különböző bűncselekményeknek és erőszakos cselekményeknek, és nekünk felelősségünk van abban, hogyan bánunk velük. Nem elég együttérzést mutatni, fontos, hogy konkrét segítséget is nyújtsunk. Nem egy igazán ismert és annyira sok eseményt generáló világnap, de az 1990-es események fontosak voltak. Jelentős változást indítottak el az irányba, hogy a bűncselekmények áldozatait ne csupán bizonyítéknak tekintsék, hanem igyekezzenek az érdekeivel foglalkozni.
Az áldozatok gyakran nemcsak a velük történt bűncselekmény terhét cipelik, hanem a társadalmi megbélyegzést is. Sokan még mindig hajlamosak az áldozatokat hibáztatni – azt sugallva, hogy tehettek volna ellene, óvatosabbnak kellett volna lenniük vagy biztos volt rá valami ok.
Áldozathibáztatás: amikor a társadalom tovább mélyíti a sebeket
Ez a hozzáállás nemcsak fájdalmas és igazságtalan, hanem meg is nehezíti az érintetteknek segítségkérést. Pedig egy bántalmazott embernek éppen az ellenkezőjére van szüksége: bizalomra, megértésre és támogatásra.
Az alábbiakban egy figyelemfelhívó videót láthatnak, melyet a Somogy Vármegyei Rendőrkapitányság kérésére készített el Petrik Csenge tartalomkészítő.
@petrikcsenge |felhívás| A szeretet nem árt. #nekedbe #foryouba #petrikcsenge ♬ original sound – Petrik Csenge
forrás: hírado.hu