Február 12-én indul a hivatalos kampányidőszak. A törvény szerint a választást megelőző ötvenedik naptól kezdve lehet az erre felhasználható és elszámolható forrásokat elkölteni. Azonban ez az 50 nap csak pár perc ahhoz képest, amit két országgyűlési választás között lekommunikálnak az egymással szemben álló felek. És, hogy mi történik? Na, ezt nézzük most meg!

Pár hónappal a választások előtt nem csoda, ha folyamatos kereszttüzét észleljük a politikai hirdetéseknek az interneten. Pláne úgy, hogy egyes platformok százmilliókat költenek arra, hogy mindenképpen szembejöjjön velünk mondanivalójuk.

A Megafon központ működéséről, mely gyakorlatilag Fidesz-szócsőként működik, valamint az ellenzéki összefogás nem túl frappáns politikai hirdetéseiről szól a Faltól Falig tizedik adása. Rávilágítunk, hogy mi a probléma mindkét oldal kommunikációjával. Össze lehetne úgyis foglalni, hogy az egyik profi, de álszent, a másik meg egyszerűen amatőr.

Forrás: jovotv.hu

Magyarország köztársasági elnöke 2022. április 3. napjára tűzte ki az országgyűlési képviselők általános választását.

A választásokon való részvételének helye és módja elsősorban attól függ, hogy rendelkezik-e magyarországi lakcímmel. A választásokon elsődlegesen a lakcíme szerinti szavazókörben szavazhat. Az egyes választástípusokhoz kapcsolódóan azonban különböző lehetőségei vannak, ha máshol (másik szavazókörben) kíván szavazni, illetve amennyiben fogyatékossággal él vagy mozgásában korlátozott. Alább ezekről a lehetőségekről tájékozódhat.

Országgyűlési választások

  • Szavazás másik szavazókörben: az országgyűlési választásokon az ország bármely, szabadon választott településének kijelölt szavazókörében leadhatja szavazatát átjelentkezési kérelmet benyújtva online vagy papír alapon.
  • Külképviseleti szavazás: kérheti külképviseleti névjegyzékbe vételét, amennyiben szavazatát a külföldi magyar nagykövetségek, konzulátusok valamelyikén kívánja leadni.