2022. március 16-19. között Pécsen, projekt zárásként a Civil Közösségek Háza – Szent István tér 17. – és kertje, 0-99 éves korig szabadon látogatható.

Március 19-én, szombaton rendkívüli nyitva tartással, színes programokkal várják az érdeklődőket.

 A szombati nap programjából:

10.00 Bridzs Klub

10.00 Ében Fafúvós Együttes kvartettje

10.30 Énekóra Kopjár Anikóval

11.00 Hurci sarok – Hurcibaba Klub

14.00 Gyűszű Szövetsége Foltvarró Klub

14.30 Tárlatvezetés – Márton Enikő Belső terek című kiállításához

15.30 Tillai Tímea Énekstúdió

16.00 Örömtánc Ildikóval

17.00 Fuchs Gábor zongoraművész koncertje

A foglalkozások, koncertek ingyenesen látogathatók!

A nap folyamán pénzadományt gyűjtenek az Ukrajnából menekülteknek.

A  program része a TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2020-00584 számú projektnek, amelynek keretében megújult egy emblematikus belvárosi palota Pécsett.

A Nevelők Háza Egyesület 1993. január 23-án alakult. 1999-ben az egyesület megkapta a “kiemelten közhasznú” minősítést a Baranya Megyei Bíróságtól az önkormányzattal 1996-tól folytatólagosan megkötött szerződése alapján.

1997 áprilisában az egyesület által működtetett intézmény „Civil Közösségek Háza” néven nyílt meg, amely otthont ad az ágazati és civil szakmai tanfolyamoknak, fórumoknak ugyanúgy, ahogyan az öntevékeny közösségek, művészeti csoportok, szakmai szervezetek tevékenységeinek. Ily módon a ház egyszerre szolgál kulturális-közművelődési, pedagógiai, esélyegyenlőségi és nonprofit szakmai programok megvalósításának színteréül. Az elmúlt közel két évtizedben számtalan hazai és nemzetközi projekt, kulturális-közösségi programok, zenei események fémjelezték az egyesületet, beemelve ezzel őket a sikeres hazai civil szervezetek sorába.

2000-től az egyesület működteti a Baranya Megyei Civil Szolgáltató Központot,  2011-től  a Baranya Megyei Esélyegyenlőségi Iroda – Esélyek Házát és a Baranya Megyei Önkéntes Centrumot, 2012-től kibővült célcsoporttal a Baranya Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házat, komplex szolgáltatásokat nyújtva e három kapcsolódó szakterületen. Szintén 2011-től üzemelteti a Nyugati és az Északi Várfalsétányok kertjeit. 

Küldetésük:

„A lakosság önszerveződő csoportjait segítjük saját külső és belső erőforrásainkat is bevonva annak érdekében, hogy képesek legyenek megerősödni, aktívvá válni, fejlesztve ezzel közvetlen és tágabb környezetüket. A befogadó – segítő – fejlesztő attitűd hármas egységére építjük programjainkat, szolgáltatásainkat.”

Forrás: ckh.hu

Fotó: ckh/facebook