Hóbor Zalán ezüstérmet nyert a junior férfiak versenyében a törökországi Balikesirben zajló triatlon Európa-bajnokság szombati napján.

A kontinensviadal honlapja szerint a kőszegiek versenyzője 21:18 perc alatt teljesítette a döntőben a szupersprint távot, amely 270 méter úszásból, 8 kilométer kerékpározásból, majd befejezésként 1,7 kilométer futásból állt.

A junior férfiak 30 fős fináléjában Kovács Gyula hetedik, Kropkó Márton 20., Soós Gergő Gyula pedig 24. lett, míg a junior nőknél Nádas Nóra Romina az ötödik, Dobi Lili a 21., Pusztai Dóra a 25., Papp Laura Inez pedig a 28. pozícióban zárt.

A törökországi Eb-n az U23-asok közül a férfiaknál Kiss Gergely érte el a legjobb eredményt, ő 24. helyen zárt az elitmezőnyben, míg a nőknél Holánszky Laura 28. lett. Dobi Gergő és Dévay Zsombor a B döntőben szerepelt és végzett 30 induló között a második és a harmadik helyen, míg a nőknél Horváth Karolina Helga negyedik, Peszleg Dominika pedig 15. lett a 24 versenyzőt felvonultató B fináléban.

Forrás: mti.hu