Szorosabbra fűzte és hatékonyabbá tette a gazdasági és tudományos partnereivel kialakított együttműködését a Pécsi Tudományegyetem (PTE) az elmúlt években egy több mint 280 millió forintos pályázati programnak köszönhetően.

    A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán elnyert forrásból négy éven át zajlottak olyan programok, amelyekkel az egyetemen felhalmozott és keletkező tudás a gazdasági, tudományos partnereknél is hasznosulhat.
    A szakemberek felmérték, és az innovacio.pte.hu megújult webes felületen, kereshető formában elérhetővé tették a PTE tudástérképét. Amely jelenleg több mint 200 magyar és angol nyelvű kutatás-fejlesztési és innovációs eredményt, technológiát, szolgáltatást kínál az egyetem gazdasági és tudományos partnerei számára.
    A projekt segítségével több mint 110, a vállalatokkal közös fejlesztés, k+f szerződés jött létre, növelték a PTE szellemi termék portfólióját. Valamint 12 hazai és 10 nemzetközi új iparjogvédelmi bejelentést is benyújtottak.
   Sikerült elérni azt is, hogy a kutatási eredmények egy része az egyetem falain kívül hasznosuljon. 11 szellemi alkotást vittek piacra, míg a kutatók innovációs teljesítményének növelése érdekében 34 egyetemi fejlesztést támogattak, összesen 180 millió forintos keretösszeggel.
    A projekt keretében létrehoztak egy információ pontot, amely a kutatók számára nyújt segítséget támogatást nemzetközi pályázati projektek elnyerésében. Ennek eredménye, hogy a projekt során közel 40-re nőtt az egyetem részvételével benyújtott projektek száma – hívták fel a figyelmet.
    A közleményben jelezték azt is, hogy a projektben kiemelten támogatták a hallgatói innovációkat is. Így több mint 1000 hallgatót vontak be innovációs és start-up programokba, versenyekbe, tréningekbe.
    A megkezdett tevékenységeket, együttműködéseket a projekt lezárását követően is folytatják. Bízva abban, hogy a PTE tovább tudja erősíteni szerepét a tudásátvitel területén – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI