Miután Montenegró legyőzte Szenegált, már tudtuk, hogy csak úgy kerülhet a legjobb 8-ba a női válogatott, ha legalább egy pontot szerez Svédország ellen. Ami azonban a több mint 10.000 svéd szurkoló előtt akkor is óriási kihívásnak tűnt, ha a kb. 50 főt számláló magyar szurkolótábor nagyon jó hangulatot csinált a mérkőzésen.

A meccs eleje azonban kifejezetten jól alakult. A svédek több büntetőt és ziccert kihagytak, miközben nekünk rendre bejöttek a próbálkozásaink és hamar elhúztunk 6-3-ra. Ezután azonban jött egy svéd 3-0-ás széria és máris egálban volt a két csapat. Aztán 8-8-ig egymás mellett mentek a csapatok, majd mi csináltunk egy 3-0-ás szériát és már 11-8 volt az állás. Ugyan a szünetig a svédek ebből kettő gólt ledolgoztak, ám így is 11-10-es előnnyel mehettünk az öltözőbe…

…hogy aztán megtörténjen ugyanaz, ami Montenegró ellen. A magyar csapat rendre elpuskázta a helyzeteit, miközben a svéd válogatottnak majdnem minden bejött, így a 11-10-ből kevesebb, mint 15 perc alatt 18-13-as svéd előny lett. Ezt követően megint kiegyenlítettebbé vált a játék, ám ezt a hátrányt már nem lehetett ledolgozni. Végül 26-22-re nyert a svéd csapat.

Ezzel nagyon minimálissá váltak az esélyeink az olimpiai részvételre is. Amennyiben hétfőn a horvát válogatottat legyőzzük, azzal megszerezhető a csoport 3. helye és a legjobb csoportharmadik összességében a 9. helyen végez, ami még selejtezős helyet jelent. Tehát innentől ezért kell szurkolni, ami még nem reménytelen, mert a gólkülönbségünk a Kamerun elleni nagyarányú győzelemnek köszönhetően elég jó. De most már nagyon nincs kezünkben a sorsunk…