Milák Kristóf országos csúccsal ezüstérmet nyert 100 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokságon. A számot a román David Popovici világcsúccsal nyerte.

A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba, ezzel a szám másik magyar döntősének, a 48.01-gyel ötödik Németh Nándornak a rekordját (47.69) adta át a múltnak.

A 17 éves román Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal diadalmaskodott, a brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született, cápadresszben.

Kovács Benedek ezüstérmet nyert 200 méter háton szombaton a római úszó Európa-bajnokságon.

A 24 éves magyar versenyző 1:56.03 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-gyel nyolcadik lett.

A számot a francia Yohann Ndoye Brouard nyerte 1:55.62-vel.

Az idei budapesti világbajnokságon döntős Kovács a pénteki előfutamban egyéni csúcsot (1:56.81) úszott, az elődöntőben viszont tartalékolt, míg Kós egyéni legjobbjától (1:57.64) mindössze négy századdal elmaradva, 1:57.68 perccel került a fináléba.

A döntőben láthatóan Kós gyorsan „kiszállt” a dobogóért folytatott küzdelemből, Kovács viszont tartotta a tempót a mezőnnyel, a második százon pedig fokozatosan jött felfelé. Húsz méterrel a vége előtt már láthatóan az éremért harcolt, és végül óriási egyéni rekorddal csapott célba, megszerezve pályafutása első nagy nemzetközi sikerét.