Újabb iskolában kapott értékéhez méltó környezetet a pécsi csapvíz – a környezetvédelem világnapján, június 5-én díszes Zsolnay-ivókutat avattak a PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnáziumában. – írja a Pécsma.

A PTE Zöld Egyetem Program emblémájának színeivel megegyező, zöld-fehér kerámia ivókutat a gimnázium udvarán, egy nagy platánfa árnyékában helyezték el a lepkekert mellett.

Ez már a 17. közösségi helyszín, ahol a helyi vízszolgáltató Tettye Forrásház Zrt. támogatásával épült ki ivókút, tiszta, kulturált körülményeket teremtve a kiváló minőségű – Tettye-karsztból, pellérdi és tortyogói mélyfúrású kutakból származó – szomjoltó fogyasztásához.

A Zsolnay-kutat Farkas Tamás, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója, Decsi István, a Pécsi Tudományegyetem kancellárja, Turi Katalin igazgató, valamint Sulyok Andrea intézményegység-vezető leplezte le és adta át a diákoknak.

Decsi István kancellár az ünnepélyes eseményen hangsúlyozta: amellett, hogy az egyetem a város legnagyobb vízfogyasztója, a PTE elkötelezett a fenntarthatóság, a zöld gondolatok mellett.

Turi Katalin, a PTE Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium és Óvoda igazgatója elmondta: épp a napokban vehette át az Örökös Ökoiskola címet a PTE Deák Ferenc Gimnáziuma és Általános Iskolája, illetve az Ökoiskola címet az 1. sz. Gyakorló Általános Iskola. A kút nagyon jó helyre került, egy olyan gimnáziumba, amely a saját erőforrásaival, eszközeivel számos zöld megoldást valósít meg az esővízgyűjtő rendszertől a papír újrafelhasználásával az iskolában előállított tüzelőanyagig.

Képek forrása: Pécsma.